EBRU NİHAN CELKAN

Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde, yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Pazarlama bölümünde tamamladı. 2004 yılında Volvo İş Makinalarında çalışmaya başladı. 2016 yılına kadar Volvo’da satış destek uzmanı, pazarlama uzmanı ve altı yıl süresince Pazarlama, CRM ve Satış Destek Müdürü olarak görev yaptı.

2017 yılında Maxim Gorki Tiyatrosu ve Oyun Yazarlığı için Yeni Enstitü (NIDS) tarafından projelendirilen KIF (Krieg Im Frieden – ParçA Parça Savaş) için dünya genelinden seçilen 4 oyun yazarından biri oldu. Ebru Nihan Celkan’ın Tetikçi, 17.31, Tilt, Kabuklu Sürprizli Hayvanlar, Nerde Kalmıştık?, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, Evim! Güzel Evim!, Babil, Benimle Gelir Misin? oyunları İstanbul’un farklı tiyatrolarında sahnelendi.

2016 yılında toplumsal cinsiyet eşitliği, kültürel çeşitlilik, etik, adil ve yaratıcı yönetim gibi konularda atölye içerikleri ürettiği Y+O’yu kurdu. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kültürel Çeşitlilik alanlarında eğitim, danışmanlık ve politika geliştirme hizmeti veriyor. İstanbul’da ve Berlin’de ikamet eden Celkan, Türkiye’nin ve Almanya’nın farklı şehirlerinde tiyatro ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kültürel Çeşitlilik ve Dahil Edici Yaklaşım çalışmalarını insanlarla paylaşmaya devam ediyor.

Paylaş
back to top